סליקת אשראי

 

סליקת כרטיסי אשראי לעסקים היא העברת תשלומים בין הלקוח לבעל העסק, מדובר על פעולה שבה בעל העסק מקבל תשלום מהלקוח בעת ביצוע עסקה רכישה שאושרה ונבדקה על ידי שירותי בנק אוטומטיים או על ידי חברת האשראי.

שירותי סליקת אשראי

ניתן למצוא כיום שני סוגים של שירותי סליקה, האחד הוא סליקה פרונטלית שבה התשלום מתבצע על ידי העברת כרטיס אשראי בקופה של בית העסק והשני סליקה וירטואלית שבה התשלום מתבצע על ידי תוכנה אינטרנטית.

היתרון של סליקה המתבצעת דרך האינטרנט היא גמישות עבור הלקוחות, אין צורך בהגעה פיזית לבית העסק וניתן לבצע רכישות מכל מקום בעולם, בנוסף שירותי סליקה וירטואליים מאפשרים ללקוח ביצוע של רכישות טלפוניות, קניות דרך חנויות אינטרנטיות מבלי להיות מוגבלים בזמן או במיקום פיזי. מצד שני, סליקה וירטואלית יוצרת תחושת אי ודאות וחששות בקרב בעל העסק שעלולה להיווצר בעיה טכנית או שהתשלום לא יועבר בפועל.

חשוב לדעת שכיום ניתן לבצע שירותי סליקה בצורה מאובטחת, מדובר על דרך קלה ונוחה לביצוע רכישות עבור הלקוח ועבור בעל העסק. המגמה כיום היא לאפשר ללקוחות גמישות בביצוע הקנייה ולכן כדאי לרכוש קופה רושמת עם סליקת אשראי.

תהליך סליקת אשראי לעסקים

הלקוח מבצע רכישה על ידי כרטיס אשראי מול בית העסק באמצעות קופה רושמת עם סליקת אשראי באופן מאובטח, חברת שירותי הבנק האוטומטיים (שב”א) מקבלת את הנתונים על העסקה בודקת ומאשרת את העסקה ובמידת הצורך מעבירה לחברת האשראי של הלקוח את הנתונים לצורך אישור העסקה. אופן החיוב בכרטיס האשראי מתבצע כאשר הלקוח מקבל חיוב משירותי הבנק האוטומטיים ואילו בעל העסק מקבל ה זיכוי על כל העסקאות שבוצעו על ידי הלקוחות.

מערכת סליקת אשראי לעסקים

כיום בכל עסק יש צורך במערכת סליקת אשראי לעסקים על מנת לגבות את התשלומים בכרטיס אשראי בצורה נוחה ויעילה, בעבר רוב העסקאות בוצעו על ידי תשלום במזומן או בהמחאות. קופה עם סליקת אשראי לעסקים היא פתרון קל ופשוט ליצירת חווית רכישה טובה יותר עבור הלקוחות, היא מספקת מענה פשוט ומהיר ללקוחות שמעוניינים לבצע את הרכישות בכרטיס אשראי, היא מספקת את האפשרות של פריסת תשלומים שמהווה פרמטר חשוב עבור לקוחות מסוימים.

מערכת סליקת אשראי לעסקים חוסכת כסף בשכירות או ברכישה  של מסוף אשראי, מערכת הסליקה מספקת פתרון יעיל ונוח לביצוע העברת התשלום, ללא טעויות וגם חוסכת זמן ברישום ספרות האשראי במסוף ידני.

קופה רושמת עם סליקת אשראי

סליקת אשראי המתבצעת על ידי קופה רושמת מספקת ריכוז של כל המידע הנחוץ לצורך רכישה במקום אחד. באמצעות תוכנה לסליקת אשראי ניתן לקבל פרטים על המכירה, איזה מוצרים נקנו, מי המוכר וכדומה. המערכת שומרת את נתוני הרכישות וניתן להפיק באמצעותה חשבוניות וקבלות ללקוחות.

מצד בעל העסק מדובר על ביצוע של פעולה פשוטה ומהירה לצורך העברת התשלום. התשלום מתבצע על ידי תוכנה המותקנת על המחשב של העסק. התקנת התוכנה מאפשרת חיסכון בעלויות של תקשורת נתונים, היא מספקת ממשק ידידותי ונוח עבור העובדים בבית העסק, אופן ביצוע העסקה מתבצע בצורה מאובטחת, בנוסף היא חוסכת במקום אחסון של נתונים, כל המידע נשמר וניתן להשתמש במערכת לאורך שנים. בעל העסק יכול לזכות את הלקוח גם אם הוא לא נמצא פיזית בבית העסק.  

בחירה בשירותי סליקת אשראי יכולה לספק חווית שירות וקנייה טובה יותר עבור הלקוחות, באמצעות קופה עם סליקת אשראי לעסקים הלקוחות שלכם אינם מוגבלים באופן ביצוע הרכישות וזה מאפשר גמישות גבוהה יותר עבורם, מה שיכול להוביל להגדלת הרווחים בצורה משמעותית.